Zeven kuikentjes van de buurvrouw trokken al kirrend en pikkend onze tuin in voor een verkenningstocht die tot en met het prieel en de tuin erachter leidde. Wat een schatjes. Koddig om te zien hoe ze zich door het struweel worstelden, soms bleven ze hangen op de takken om zich met onbeholpen gefladder los te werken. Af en toe krabden ze met de pootjes in de dorre bladeren onder de vijg of over het rulle zand op zoek naar klein grut.
De allereerste keer dat we ze zagen hielden ze zich rond de berk op, maar ze hebben hun territorium behoorlijk uitgebreid en storen zich zelfs niet meer aan ons. Haha. Klein geluk, die scharrelende kippies.
Op het nieuws zie ik een kippenboer met hagelwitte kippen zijn have ‘scharrelkippen’ noemen, maar de beesten zitten hutje op mutje en kunnen alleen maar zich de wegen toe eigenen door te banen tussen de vele kippenlijven door. Dat is geen scharrelen meer.

Op het oude Indiase tafeltje op het terras ligt een steen, die dochterlief heeft geverfd in een vakantieplaatsje waar ze waren. Het ziet er prachtig uit. Een aandenken aan alpen met eeuwige sneeuw, blauwe lucht en stralende zon. Het blijft hier liggen als herinnering aan de week met hen samen, die zoveel reuring en gezelligheid bracht.
Bij de buurvrouw is het een komen en gaan. Kinderen komen op bezoek, er zijn buren die eieren komen kopen en een buurvrouw die een maaltje tomaten komt brengen, kletsende vrouwen voor het hek. Een jong meisje loopt al babbelend in de telefoon en dat op orkaansterkte. Sans gêne. Vanuit een huis verder galmt weer een luide kreet. De jonge vader van drie kinderen houdt ervan zijn kinderen al schreeuwend te corrigeren. Het zijn oorverdovende kreten. Het haalt kennelijk niets uit, want hij heeft er allengs meer nodig.
De bramen die Lief had geplukt, waren goed voor anderhalve fles siroop.
Het ‘mislukte’ brood is er toch nog aardigjes van af gekomen. Nog steeds een beetje plat. Vandaag maak ik weer een aanzetje voor een nieuwe en probeer alle voorgaande fouten steeds bij te stellen. Uiteindelijk leer je het meest van je eigen struikelpartijen.
Het schrijfjaar is nagenoeg ten einde, nog een kleine week te gaan. Een van de laatste opdrachten was ‘Blote voeten’ en voerde me regelrecht terug naaar het verleden: Er was een periode dat we in de jaren ‘70 ‘hippie wise’ op blote voeten liepen. Compleet met wikkelrokken, rinkelende enkelbanden en lekker obstinaat zijn. Dat hoorde er bij. In ieder geval geen huisje/boompje/beestje zoals bij mijn broers het geval was en geld was helemaal uit beeld. Zo werkte dat afzetten tegen de stijve jaren vijftig en een deel van zestig. In de muziek waren we al even recalcitrant. Jethro Tull met Stand up en dan lekker hard, of Jimi Hendrix, Bob Dylan, Janis Joplin, Melanie, noem het. Als er maar protest in zat. Zo ook die blote voeten. En dan moet je weten dat de stoepen nog vol met hondenpoep lagen, daar was nog geen regelgeving voor. Later thuis, liep ik altijd op blote voeten, tot opeens de aandacht voor poezelige voeten in sandalen boven kwam drijven. Help, hoe kwam men van dat eelt af als er geen geld is voor de pedicure.
Bij mijn eerste bevalling had ik de hele dag op blote voeten in de tuin gewerkt en het bestond voornamelijk uit omploegen en klaar maken om te zaaien. Toen de weeën kwamen moest er snel gehandeld worden. Ik lag derhalve met eerlijk verkregen aarde-zwarte voeten in de beensteunen. Arme gynaecoloog, die al moeite had met het woeste uiterlijk van de vader van de kinderen. Niets aan te doen. Het was nu eenmaal zo.
ha die Berna
leuk gezicht , en ja dat zijn nu echte scharrelkippen in zo’n immense schuur vol zijn ze dat zeker niet
eeuwige sneeuw wordt zeldzaam , bewaren die steen
luide en zachte dorpsgeluiden dus
proost , kan je het beetje mislukte brood mee wegspoelen of lekker soppen
ik liep veel en nog wel op blote voeten eelt kan niet tegen een vijl en dan de voet insmeren met een ureazalf
ja het is zo het is , wist die gynaecoloog ook
rustige middag groet
LikeLike
Over rondscharrelende kuikentjes, zo schattig.
En blote voeten van lang geleden. Dat doet me spontaan denken aan het dauwtrappen, dat ik ooit invoerde, maar niet lang volhield.
LikeGeliked door 1 persoon
Dauwtrappen deden we met schoenen aan op de fiets met mijn moeder. Maar de stilte op het vroege uur was de beloning 😊
LikeLike
De mensen die zo omstreeks de 75-80 jaar zijn hebben die periodes allemaal meegemaakt. En het begon al in de puberteit en de adolescentie tijd. De wereld stond even op zijn kop. Maar er werd wel naar vrede gevraagd, iets wat nu ver te zoeken is. Och het leven van de kipjes gaat ook niet over rozen, als ze nu vrij rond lopen als wij vroeger als hippie zijnde , of nu in betonnen dozen wonen, is ook een vergelijk.
LikeGeliked door 1 persoon
Bij mij pas rond mijn 18e, daarvoor had ik de midijas aan van mijn oma en een gobelin maxijas 😊😊deze kippies hebben het nog heerlijk
LikeLike